Novo gostovanje, nove tri točke

1B.DOL – 18. krog – 3.2. 2021, ŠD Radenci

Radenci : Črnuče 1:3 (23:25, 25:18, 19:25, 23:25)

Naša prva ekipa se v tej sezoni odlikuje z večjo konsistentnostjo v igri, zlasti pa z uspešnostjo v tesnih končnicah, ki se letos velikokrat obrnejo v našo korist.

Tudi gostovanje v Radencih je bilo napeto. Že v prvem so Pomurci večino časa rahlo vodili, pa je našim vseeno nazadnje uspelo povesti z 1:0 v nizih. Vendar pa so se domačini zbrali in drugi niz gladko dobili, ko je pri naših nekoliko šepal napad, pa tudi z blokom niso osvojili nobene točke. V pomembnem tretjem nizu je bila slika obrnjena: slabša učinkovitost domačih in zelo dobra pri naših, vključno z igro ob mreži.

V zadnjem nizu je šlo spet na tesno, sodeč po statističnih kazalcih sta bili ekipi dokaj izenačeni. Najbrž se je nekoliko že poznala utrujenost na obeh straneh, a Črnučani so zbrali moči in zaključili tekmo z 1:3.

Sinoči je bil pri naših najbolj razpoložen kapetan Slovnik s 23 točkami, pri domačih pa Horvat z 21. Čestitke!