Presenečenja ni bilo

1A.DOL – četrtfinale 2. tekma – 26. marec 2022, dvorana Maksa Pečarja, sodnika Markelj Blaž in Melavc Tomaž, gledalcev 120

Črnuče : Calcit Volley 0:3 (21:25, 25:27, 19:25)

Črnuče: Mihelčič, Prevorčnik, Gornik 6, Tepič, Bošnjak 7, Sešek 11, Slovnik (C) 7, Jančič, Mejal 3, Verdinek (L), Karadža Pevc (L). Trener: Jurij Žavbi

Calcit Volley: Kos, Bregar 1, Purič 2, Kosmina, Gasparini (C) 12, Klobučar 9, Siirila 9, Brulec 1, Beravs, Mujanović 1, Pavlović 13, Hribar (L), Plot (L). Trener: Matija Pleško

Črnučani so tekmo odprli raztreseno in si takoj nabrali zaostanek 2:11. Potrebnih je bilo nekaj glasnih besed trenerja Žavbija, dve napaki Kamničanov na začetnem udarcu in dva asa črnuškega kapetana Slovnika, da je prednost skopnela na 9:14. Domačim napadalcem ni kaj dosti uspevalo in gostje so zlasti na krilih sprejemalca Pavlovića ohranili prednost do konca.

Kot se je letos pogosto dogajalo, so naši v drugem nizu popravila igro. Večino časa so vodili, nazadnje pri 18:17. Izstopal je bloker Gornik, pri Calcitu pa korektor Gasparini. Da Črnučanom v končnici, ki se je igrala na razliko, ni uspelo niza osvojiti, so bile krive lastne neizsiljene napake.

V tretjem nizu je bila želja Črnučanov še prisotna, toda vidna je bila tudi že utrujenost. Natančnost v napadu je sicer popravil korektor Sešek, toda ob mreži je kraljeval kamniški bloker Siirila, svoje je dodal še Klobučar in Calcit je prednost zlagoma povečeval vse do končne zmage. Kamničani zasluženo in po pričakovanjih napredujejo v polfinale.

Časa za analize bo še dovolj, ostaja pa dejstvo, da smo osvojili 6. mesto v državi, kar je najboljši rezultat, odkar nastopamo v prvi ligi.

Fantje in strokovni štab si zaslužijo vse pohvale!