2.DOL Črnuče II 2020/21

Razširjena druga članska ekipa za tekmovanje v dveh ligah

V času, ko se vsi navajamo na novo realnost, se je tudi v drugi črnuški ekipi pred prihajajočo sezono 2020/2021 zgodilo kar nekaj sprememb, Lani smo si z 10. mestom (ob predčasnem zaključku tekmovanj) zagotovili obstanek v 2. DOL, potem pa so se v vodstvu kluba odločili nekatere igralce 2. ekipe priključiti 1. članski ekipi. Tako so si z dobrimi igrami napredovanje priigrali Jaka Sešek, Enej Rutar in Jožef Verdinek. Čeprav bi si napredovanje zaslužil še kdo, bodo zaenkrat ostali čakali na novo priložnost, da se priključijo svojim starejšim kolegom.

Čeprav so ekipo zapustili trije pomembni igralci, smo izpraznjena mesta pred začetkom sezone uspeli dopolniti z novimi kvalitetnimi igralci, ki bodo našo 2. ekipo še dodatno okrepili. Jedro ekipe sestavljajo mladinci OK Črnuč, ki so že lani sestavljali našo ekipo. To so: Jaka Hribar, Bor Rojc, Žan Zajc, Jan Karl Jančič, Jaka Prevorčnik, Domen Gal Škerlep, Jošt Lenič in Taras Peter Čučulović. Iz naše lanske tretje ekipe smo priključili še Nika Jeriča, Gaja Elikana in Vala Stojana. Od starejših igralcev so v ekipi ostali še Nejc Popit, Luka Mali in Mitja Strajnar, občasno bo z ekipo treniral tudi Rok Babnik.

Odhodi in prihodi

Ob zgoraj omenjenih prestopih v 1. člansko ekipo je bilo precej pestro tudi na strani prihodov. Trener Samo Belavič Pučnik je zelo vesel dejstva, da bosta vsaj začasno, njegovi ekipi pomagala lanska “prvoligaša”, sprejemalec Din Hodžić Šlejkovec (lani OK Šoštanj Topolšica) in libero Vid Pikl (OK Črnuče). Iz sosednjega Ljubljana Volleya se bo ekipi pridružil izkušeni korektor Gregor Felkar, iz Slovenske Bistrice pa je prišel podajalec Jure Jozič, ki lahko po potrebi igra tudi na mestu sprejemalca. Z ekipo pa je začel trenirati še en bivši igralec, ki je svojo igralsko pot začel v Črnučah in se po nekaj letih premora odločil ponovno preizkusiti na odbojkarskih igriščih: to je kar 209 cm visoki bloker Nik Jerovšek.

Trener Samo Belavič Pučnik je pred sezono ocenil stanje:

“Moram reči, da sem z letošnjo sestavo ekipe, ki je sicer sestavljena iz večjega števila igralcev, zelo zadovoljen. Mislim da gre za super skupino, ki se bodo lepo dopolnjevali in optimistično lahko pričakujemo začetek letošnje sezone. V moštvu je namenoma veliko igralcev, saj bomo letos zaradi spremenjenega sistema tekmovanja v mladinski kategoriji, praktično igrali vzporedno dve ligi, člansko in mladinsko, v kateri imajo pravico nastopa letniki 2002 in mlajši. Tako bomo lahko igralske moči dokaj enakovredno razporedili na obe tekmovanji, fantje pa imajo že znotraj ekipe odlično konkurenco, ki jih lahko še hitreje  popelje k napredovanju.”

Zap. št.IgralecLeto rojstvaIgralno mesto
19Žan Zajc2003podajalec
20Gaj Elikan2003bloker
21Nik Jerič2003sprejemalec

Glej tudi: Novice o naši drugi članski ekipi in rezultati ligaških tekem.