1A. DOL Črnuče 2022/23

Z mladimi močmi v tekmovanje najvišjega ranga

Črnuški odbojkarji si po lanskoletnem 6. mestu v Sportklub prvi odbojkarski ligi znova želijo odmevnega rezultata. A naloga bo letos še težja, kajti ekipa je znova močno pomlajena.

Do spremembe je prišlo v strokovnem vodstvu: glavni trener bo izkušeni strokovnjak Iztok Kšela (nekdanji selektor članske državne reprezentance), ki prihaja iz OK Brezovica. Asistirali mu bodo pomočnik Miha Kikelj, trener za kondicijsko pripravo Jaka Bevc in statistik Domen Kozinc.

Igralska zasedba bo – kot vsako leto – pomlajena. S povprečno starostjo 20,3 leta bodo (po doslej objavljenih podatkih o igralskem kadru) Črnučani najmlajša ekipa v ligi.

Odhodi, prihodi, spremembe

Po tem, ko sta v končani sezoni kot posojena igralca ACH Volleya za nas igrala Črtomir Bošnjak in Primož Mejal, bosta v prihajajoči sezoni v podobni vlogi mladi sprejemalec Luka Marovt (2005, ACH Volley), ki se je zelo izkazal v kadetski reprezentanci Slovenije in podajalec Vid Ramšak (2001, OK Fužinar SijMetalRavne).

Z igranjem na najvišjem nivoju so zaključili trije naši dolgoletni člani. Sprejemalec Bine Slovnik je bil del prve ekipe od leta 2010, bloker Aleksander Tepič od leta 2014, bloker (in nekoč korektor) Aljaž Gornik pa od leta 2015. Bine je bil dolgoletni motor ekipe, Aljaž in Aleksander pa sta sodelovala pri prvi osvojitvi naslova državnih mladinskih prvakov leta 2017. Njihov doprinos k napredku črnuške odbojke je bil velik in želimo jih uspešno nadaljevanje poklicne in življenjske poti.

Jedro doma vzgojenih igralcev

Preostali del ekipe sestavljajo večinoma doma vzgojeni igralci, ki so si v preteklih letih že nabirali izkušnje v 1A.DOL in 1B.DOL. Najstarejši igralec bo sprejemalec Blaž Vilar (1997), leto dni mlajši je podajalec Gregor Mihelčič (1998). Letnik 1999 letos zastopa sprejemalec Martin Valenčič, ki se vrača po poškodbi, letnik 2000 pa sprejemalec Matic Rojnik, ki bo letos tudi kapetan črnuškega moštva.
Številčnejši je letnik 2001, kamor spadajo libero Jožef Verdinek, korektor Jaka Sešek in podajalec Vid Ramšak.

Sledi še kontingent (trenutno še) najstnikov, ki šteje kar šest igralcev. V letniku 2003 sta naša mladinska reprezentanta, sprejemalec Jaka Prevorčnik in korektor Jan Karl Jančič. Leto dni mlajši je bloker Matic Češnovar. Najmlajši letnik, 2005, pa tvorijo trije kadetski reprezentanti: Luka Marovt, bloker Jurij Oman in libero Matevž Karadža Pevc.

Priprave in sezona

Ekipa je s treningi pričela v avgustu, odigrala približno deset prijateljskih tekem in se udeležila tudi mednarodnega turnirja v Sarajevu. Pred začetkom sezone je predsednik kluba Gregor Kumer opredelil cilje sezone:

Mislim, da nam je v sodelovanju z ACH Volleyjem, ki nam je posodil Luko Marovta, uspelo sestaviti dobro ekipo, v kateri je kar nekaj fantov, za katere sem prepričan, da lahko ob dobrem delu na treningih čez nekaj let potrkajo tudi na vrata slovenske članske reprezentance. Smo sicer najmanj izkušena ekipa med vsemi udeleženci Sportklub prve odbojkarske lige, kljub temu pa mislim, da se lahko ob upoštevanju taktičnih in ostalih dogovorov enakovredno kosamo z večino ekip v ligi. V sezono bomo šli z miselnostjo, da z vseh vidikov poskušamo vsako točko posebej odigrati maksimalno dobro, nato pa bomo videli, kako visoko lahko posežemo.

Trener Iztok Kšela pa dodaja:

Letos sem prevzel ekipo, ki ima velik potencial. Ekipa je zelo mlada, v povprečju stara okoli 20 let. Naš glavni cilj je, da bomo vsak dan boljši. S pripravami smo začeli. 15 avgusta in moram reči, da sem v tem času zelo zadovoljen z prizadevnostjo in tudi napredkom. Vsako tekmo bomo štartali na zmago, verjetno ne bomo vseh zmagali, a prepričan sem, da bomo z borbenostjo nadomestili pomanjkanje izkušenj in bomo vsem nasprotnikom trd oreh.

Dres št.IgralecLeto rojstvaIgralno mestoVišina
1Jošt Kržič2005bloker196
2Gregor Mihelčič1998podajalec198
4Gaj Elikan2003bloker191
5Jaka Prevorčnik2003sprejemalec197
6Matevž Karadža Pevc2005libero181
8Jožef Verdinek2001libero180
9Matic Rojnik2000sprejemalec199
10Jurij Oman2005bloker204
11Jaka Sešek2001korektor202
13Luka Marovt2005sprejemalec193
15Jan Karl Jančič2003korektor193
16Martin Valenčič1999sprejemalec200
17Blaž Vilar1997sprejemalec196
19Vid Ramšak2001podajalec176
33Matic Češnovar2004bloker190

Glej tudi: Novice o naši prvi članski ekipi in rezultati ligaških tekem.