1B. DOL Črnuče II 2022/23

Druga članska ekipa letos zasluženo v višjem rangu tekmovanja

Črnuška druga članska ekipa je prejšnjo sezono 2021/22 dosegla svoj največji uspeh in se iz 2.DOL preselila eno stopnico višje, v 1B.DOL. Ekipo bosta tako kot lani vodila Tadej Ferme in njegov pomočnik Jaka Bevc.

V samem moštvu so le minimalne spremembe. Bloker Matic Češnovar se je preselil v prvo člansko ekipo, sprejemalec Luka Miko pa v tretjo člansko ekipo. Na novo se je pridružil bloker Jurij Drobež.

Igralci, še vedno dokaj mladi (vendar pa ima jedro ekipe za sabo že 4 drugoligaške sezone), so torej letos za eno sezono izkušenejši, kar bo zelo pomembno v boju na prvoligaški ravni.

Trenerja Tadej in Jaka pred začetkom sezone sporočata:

Vstopamo v novo sezono na prvoligaškem plesišču. Resda v B ligi, ampak vseeno je to za nas velik preskok iz drugoligaške druščine. Tako fizično kot psihično bo potrebno igrati na povsem drugem nivoju. Fantje bodo imeli żivljenjsko priložnost, da dokažejo, kdo je pravi in na koga se bo v prihodnosti še posebej računalo.

Trenirali smo dobro, čeprav smo imeli veliko izostankov zaradi raznih dejavnikov. Ekipa ima za sabo 6 tednov priprav, ki smo jih prejšnji vikend zaključili s pripravljalnim vikendom in trening tekmami v Šempetru. Rezultati pripravljalnih tekem (Kamnik, Šempeter, Šoštanj), vse so se končale z rezultatom 2:2, so nam pokazali, da lahko, če pokažemo našo čvrsto in borbeno igro, pričakujemo lepe in napete obračune. Obljubljamo, da se bomo borili do konca vsake tekme in da nobeni ekipi ne bomo podarili nobene točke, kaj šele seta ali tekme.

Vsi pa se veselimo tudi podpore s tribun, letos upamo, da v še večjem številu.

Št. dresaIgralecLeto rojstvaIgralno mesto
2Aljaž Ritmanič2004sprejemalec
3Luka Mivšek1999korektor
4Enej Rutar2001podajalec
5Miha Kosanc2005korektor
6Žan Zajc2003podajalec
8Gaj Elikan2003bloker
9Juš Vindišar2004bloker
13Benjamin Šenk2002bloker
15Jurij Drobež2004bloker
16Jošt Lenič2002sprejemalec
17Bor Rojc2001sprejemalec
18Jaka Hribar2002sprejemalec
49Taras Peter Čučulovič2002libero
50Žiga Žolnir2005libero

Glej tudi: Novice o naši drugi članski ekipi in rezultati ligaških tekem.