Nerazpoloženi Črnučani tokrat niso bili kos Novomeščanom

Sportklub prva odbojkarska liga – 2. tekma osmine finala – 18. marec 2023, dvorana Maksa Pečarja, sodnika Markelj Blaž in Atanasov Daniel, gledalcev 130

Črnuče : Krka 0:3 (18:25, 17:25, 18:25)

Črnuče: Kržič Jo. 5, Mihelčič 2, Prevorčnik, Karadža Pevc (L), Verdinek (L), Rojnik (C) 8, Oman 5, Sešek 9, Marovt 4, Jančič 1, Valenčič, Vilar, Ramšak, Češnovar. Trener: Iztok Kšela

Krka: Hafner 1, Erpič 1, Kosmina (C) 17, Borin (L), Kožar, Lavrič 4, Hvala, Lindič 8, Pušnik 7, Hardt 2, Vidmar, Jakše (L). Trener: Jernej Rojc

Črnuški ekipi tokrat nista mogla pomagati poškodovana člana prve postave, sprejemalec Valenčič in libero Verdinek. Po izenačenem začetku prvega niza so gostje z delnim izidom 5:1 prišli do vodstva 10:13. Kljub dvojni menjavi in timeoutu trenerja Kšele njegovim varovancem ni uspelo priključiti. Blokerja Češnovarja je zamenjal Kržič, toda Dolenjci so do konca niza ohranjali varno prednost petih točk, zlasti zaradi številnih lastnih napak domačih igralcev.

Črnuška ekipa je nato bolje vstopila v drugi niz in pri vodstvu Črnuč 8:5 je trener Krke Rojc v igro poslal blokerja Erpiča. Zaostanek se je počasi topil in pri izenačenju na 12 je s polminutnim odmorom posegel trener Kšela. Ponovila se je zgodba iz prvega niza, delni izid 6:2 je gostom prinesel vodstvo, ki so ga Črnučani lovili z Jančičem in Ramšakom namesto Seška in Mihelčiča, toda z nenatančnostjo v napadu jim to ni uspelo. Poleg tega so Krkaši kar 7 točk dosegli z blokom, Črnučani le 2.

V tretjem nizu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu do izenačenja na 11. Potem pa spet delni izid 6:1 v korist gostov in priigrana prednost se je izkazala za neulovljivo. Krkini napadalci Kosmina, Pulko in Pušnik so bili namreč dokaj učinkoviti, medtem ko je napad Črnučanov v tem nizu šepal (23 %).

Novomeščani so tako zasluženo izenačili izid v zmagah na 1:1.

V sredo sledi odločilna tekma v Novem mestu, ko bodo fantje gotovo znova pokazali boljšo predstavo.