Kadeti končali kvalifikacije na prvem mestu

Danes smo lahko spremljali zadnji krog kvalifikacij kadetskega državnega prvenstva. Naša prva ekipa je gostovala v Prvačini, kjer je odigrala tekmi proti domači ekipi GO Volley in BenQuick Logatec. Čeprav so se naši kadeti že uvrstili v A ligo, so tekmo proti zelo kakovostni domači zasedbi začeli resno in zavzeto.

Rezultat tega je bil dobljen prvi niz. Domačini, ki so nujno potrebovali zmago so v drugem nizu zaigrali še bolje, naši fantje pa so nekoliko popustili. Tako so kadeti ekipe GO Volley izenačili rezultat na 1:1. Zadnji niz so Črnučani začeli odlično in visoko povedli. Potem so naredili nekaj nepotrebnih napak. Motiviran nasprotnik se je vrnil v igro in se na koncu veselili tesne zmage.

Druga tekma je bila zgolj formalnost, saj igralci ekipe BenQuick Logatec niso bili dorasel nasprotnik. V tej tekmi so priložnost za igro dobili prav vsi igralci.

Poleg naših kadetov so se v A ligo uvrstili še odbojkarji iz Žirovnice, ki so prav v zadnjem odločilnem dvoboju kvalifikacij premagali domačo zasedbo.

5. krog – nedelja, 13.12.2015 – ŠD Prvačina – 10:00

GO Volley : Črnuče ACH I 2:1 (20:25, 25:10, 15:13)
Črnuče ACH I : BenQuick Logatec 2:0 (25:09, 25:09)
BenQuick Logatec : Žirovnica 0:2 (09:25, 10:25)
Žirovnica : GO Volley 2:0 (25:22, 29:27)

Tako so kadeti z enim porazom in sedmimi zmagami kvalifikacije končali na prvem mestu. To je prav gotovo odlična popotnica za nadaljevanje prvenstva v A kadetski ligi.

NAŠA DRUGA EKIPA JE GOSTILA TURNIR V SOSTREM

Za drugo ekipo kadetov igrajo najboljši starejši dečki skupaj s kadeti, ki še ne morejo igrati v prvi kadetski ekipi. Po pričakovanju so obe tekmi proti ekipama Kostanjevica na Krki in KEKOOprema Žužemberk izgubili. Vendar pa prikazana igra, še posebej v drugi tekmi, vnaša polno mero optimizma. Naši fantje bodo svojo priložnost za zmago iskali v B ligi, kjer bodo dobili nasprotnike po svoji meri.

5. krog – nedelja, 13.12.2015 – OŠ Sostro, Ljubljana – 10:00

Črnuče ACH II : Kostanjevica na Krki 0:2 (16:25, 21:25)
Kostanjevica na Krki : ŠD Brezovica 0:2 (12:25, 13:25)
ŠD Brezovica : KEKOOprema Žužemberk 2:0 (25:23, 26:24)
KEKOOprema Žužemberk : Črnuče ACH II 2:0 (25:15, 25:19)