Pričakovan poraz ob neprepričljivi igri

V 11. krogu 1. DOL sta ljubljanska mestna tekmeca tudi povratno tekmo odigrala v črnuški dvorani, saj jo je uvedel popoldanski spremljevalni program za popularizacijo odbojke med mladimi, Dan odbojkarske šole ACH Zmajček 2019.

Favoriti z vrha prvenstvene lestvice, ACH Volley, so odigrali z ravno dovolj naprezanja, da so gladko premagali Črnučane, ki jim danes – razen na trenutke – igra ni stekla. Še največ možnosti za drugačen rezultat je bilo v drugem nizu, ko so se Črnučani tekmecem približali na 23:22, vendar naprej ni šlo.

Tretji set so naši ob glasnem navijanju številčne publike (več kot 200 gledalcev) sicer začeli obetavno, vodili še pri deseti točki, nato pa je sledil popoln mrk in izgubljen niz s 25:15.

ACH Volley : Črnuče 3:0 (18, 22, 15)

Dvorana OŠ M.Pečarja, LJ-Črnuče, gledalcev 210, sodnika Adrovič Iso, Zajec Rok.

ACH Volley Ljubljana: Kovačič, Purić 6, Pavlović 2, Satler, Pleško 8, Brulec, Đirlić 14, Okroglič 11, Mantha 5, Vilimanović 2, Videčnik 3.

Črnuče: Mihelčič, Hodžič 2, Čopi 3, Vilar 1, Tepić 6, Kumer 1, Marovt, Rutar 5, Slovnik 7, Valenčič 12, Slobodnjak.