Tekmovati začeli tudi kadeti

Včeraj so se kadeti v Šempetru v Savinjski dolini pomerili na prvem kvalifikacijskem turnirju. Že na prvi tekmi sta se srečali obe naši ekipi. Fantje prve ekipe so silovito začeli in gladko dobili prvi niz. V drugem pa so zobe pokazali njihovi večinoma mlajši kolegi. Razvnel se je pravi boj in tekma se je nadaljevala potem še v tretji niz. Tukaj so nekaj več zbranosti pokazali kadeti prve ekipe, ki so tesno slavili z rezultatom 2:1.

V drugi tekmi pa smo spremljali še večjo dramo. Prvi niz proti domačinom so kadeti prve ekipe, slavili po podaljšani igri, z rezultatom 28:26. Drugi niz ni bil nič manj razburljiv. Na razliko so ga dobili domači. Slednji so v tretjem nizu obdržali svoj nivo igre. Našim fantom, ki včeraj niso bili najbolj razpoloženi, pa je postopoma še padla koncentracija in domači odbojkarji so se veselili zmage z 2:1.

Drugo tekmo so na drugem igrišču istočasno igrali tudi fantje druge kadetske ekipe. Igrali so dobro. Vendar se je izkazalo, da so bili kadeti ŠD Braslovče tokrat najmočnejša ekipa na turnirju.

Prvenstvo se nadaljuje že prihodnji teden v Kranju. In naši fantje komaj čakajo novih tekem!